Heybooster Kullanıcılarını Paketlerini Yükseltmeye Ikna Etmek

Heybooster, e-ticaret markalarının içgörüler elde etmesini kolaylaştırarak gelirlerini artırmalarına yardımcı olan bir dijital pazarlama aracıdır.

SORUN

Heybooster kullanıcılarını e-ticaret içgörüleri ile gelirini artırmak için paketlerini yükseltmeye nasıl ikna edersiniz?

Heybooster.ai mevcut fiyatlandırması

DAVRANIŞSAL ÇÖZÜM

Saas’lar için en büyük sorunlardan biri deneme sürümü veya freemium kullanıcıları ücretli paketlere yükseltmeye ikna etmektir. Paket içeriklerini ve fiyatlarını çerçeveleme biçimi nasıl algılanmasını istediğinizi sağlar ve kararları etkiler.

  • Senaryo 1

Amaç yalnızca satış yapmak ve davranışı değiştirmek değildir. Kullanıcının ömür boyu karlı bir anlaşma yaptığını hissetmesidir.

Paket 1 kısıtlı özellikleri içerir.

Paket 2 Standart özellikleri barındırır. Ancak standart özellikleri içermesine rağmen fiyatlandırması ortalamanın üzerindedir.

Paket 3 Standart olan Paket 2’ye göre özellikler ve fiyatlandırma açısından daha avantajlı algılanır.

  • Senaryo 2

Paket 1 kısıtlı özellikleri içerir. Klasik bir başlangıç paketi statüsündedir.

Paket 2 ( Premium ) ortalamanın daha üzerinde özellikleri kapsar. Fiyatı ve özellik kapsamı Paket 1’e göre oldukça karlı bir anlaşma olarak algılanmasını sağlar.

Paket 3 açık ara en pahalı olandır.

  • Senaryo 3

Fiyatlandırma ile yönlendirme yapmak istemediğimiz durumlardan kullanabileceğimiz farklı bir yöntemdir. Mevcut paketlerinizi sunmadan önce kullanıcının karşılaştırma yapabileceği bir alternatifi hatırlatalım.

Bizim yerimize bir ajans kiralayabilirsin. Ancak paketlerimiz ajans kiralama için yapacağın harcamadan çok daha uygundur hissi yaratılır.

Bilişsel Önyargılar

  • Anchoring Bias (Demirleme Bilişsel Önyargısı)
  • Decoy effect (Tuzak Etkisi)